Firma bez ZUS

Biznes bez ZUS-u

Założenie własnej firmy niekoniecznie musi wiązać się z bezwględnym obowiązkiem płacenia składek ZUS.

 

Dla dużej części przedsiębiorców możliwość prowadzenia firmy bez ZUS jest zupełnie nieznana. Brak konieczności płacenia składek na ubezpieczenia społeczne może być korzystne dla pracodawcy i pracowników. Nie musi to oznaczać rezygnacji z ubezpieczeń zdrowotnych, a nawet z emerytury. Nasze biuro księgowe zapewnia możliwość ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ oraz emerytalnego w KURS zamiast w ZUS.

 

W poniższym artykule przedstawiamy możliwości i ofertę naszego biura.

Zalety prowadzenia Spółki z o.o.

Wiele osób chcących założyć własny biznes zastanawia się, czy bardziej korzystne finansowo będzie zdecydowanie się na prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jakie są różnice w kosztach obsługi, czyli w kosztach księgowości. Jakie możliwości i obowiązki niesie za sobą taka forma prowadzenia biznesu?

Zalety:
Spółka z o.o. a ZUS: z mocy prawa, ten rodzaj działalności nie podlega bezpośredniemu, niezależnemu od osiąganych dochodów oskładkowaniu ZUS. Różni się w tym od jednoosobowej działalności gospodarczej - decydując się na nią, przedsiębiorca zobowiązuje się do płacenia co miesiąc składek na ZUS. Osoby, które wolą uniknąć obowiązku regularnego odprowadzania składek do ZUS, często prowadzą biznesy sezonowe, albo takie, w których zlecenia i, co za tym idzie, zarobki są nieregularne powinny rozważyć spółkę z o.o.


Kolejną korzyścią jest zabezpieczenie majątku prywatnego. W przypadku bankructwa jednoosobowej działalności prywatnej, właściciel ponosi pewne koszty osobiście. Rozwiązanie spółki z o.o. jest prostsze: jeśli zarząd zgłosi wniosek oupadłości, właściciele nie ryzykują utratą majątku prywatnego. Ponadto, taką firmę można sprzedać. Można też oddać udziały. Znika też problem istnienia firmy po śmierci właściciela.


Prowadząc firmę bez ZUS-u nieraz płaci się niższe podatki niż prowadząc firmę w innej formie.

Obowiązki: Spółka z o.o. a księgowość

Obowiązkiem prawnym właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością jest prowadzenie pełnej księgowości. Polega to na prowadzeniu ksiąg handlowych. Jest to wykaz wszystkich transakcji i wydarzeń gospodarczych w firmie. Trzeba w nim zawrzeć wszystkie operacje gospodarcze i finansowe, nie tylko faktury zakupu i sprzedaży ale też operacje na wyciągach bankowych i raporty transakcji gotówkowych.

Rola naszego biura

Warunkiem funkcjonowania spółki z o.o. i korzystania z przywilejów z tym związanych jest absolutna przejrzystość finansowa i regularne dopełnianie obowiązków podatkowych i księgowych.

 

Dlatego warto zgłosić się z tym do profesjonalistów. Jako biuro zatrudniające księgowych, prawników i informatyków, dysponujemy kompetencjami i infrastrukturą, którepozwalają nam kompleksowo obsługiwać klientów.

 

Outsourcing jest jednocześnie korzystniejszy finansowo niż zatrudnianie dodatkowego specjalisty w zakresie księgowośći. Świadczymy m.in. następujące usługi:

Prowadzimy pełną księgowość

Pomagamy z wszystkimi formalnościami włącznie z rejestracją biznesu i zorganizowaniem działalności w takiej formie

Umożliwiamy ubezpieczenie zdrowotne NFZ w cenie 25 zł miesięcznie

Jako jedna z niewielu firm zapewniamy możliwość ubezpieczenia emerytalnego w KRUS zamiast w ZUS.