Księgowość firm jednoosobowych

Księgowość dla Twojego biznesu

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Nasze biuro pomaga takim przedsiębiorcom i prowadzi księgowość jednoosobowych firm.

 

Dlaczego samodzielne kierowanie własnym biznesem jest korzystne? Elastyczne godziny pracy, wolność do realizowania własnych projektów, bycie samemu sobie szefem i beneficjentem zarobków uzyskanych własną pracą - to wszystko jest rzeczywistością indywidualnych przedsiębiorców.

 

Decydując się jednak za założenie takiego biznesu, trzeba być również świadomym, jakie koszty się ponosi i z ilu obowiązków konieczne jest regularne wywiązywanie się.

Jak zmniejszyć koszty prowadzenia

działalności?

Bez wątpienia, na samym początku, jednoosobowa działalność gospodarcza to koszty dla przedsiębiorcy. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do biura księgowości jeszcze przed zarejestrowaniem własnego biznesu.

 

Nasz zespół, składający się z księgowych, prawników i informatyków, doradza klientom, jak najlepiej przygotować wymagane dokumenty, i jakie decyzje będą najbardziej korzystne dla rozwoju firmy. Bardzo ważne jest zadecydowanie o formie odprowadzania podatków.

 

Jednoosobowa działalność gospodarcza odprowadza podatki na wybrany spośród czterech opcji sposób:

■ Podatek dochodowy progresywny na zasadach ogólnych, czyli: 17 proc. lub, po przekroczeniu dochodu w kwocie 85 528 zł, 32 proc.
■ Podatek liniowy, czyli 19 proc. od dochodów, niezależnie od ich wysokości
■ Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
■ Karta podatkowa

 

Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. branża, do której zalicza się jednoosobowa działalność gospodarcza, prognozy dotyczące dochodów i przychodów, koszty prowadzenia firmy oraz to, czy właściciel jednocześnie pracuje na etacie.

Outsourcing - korzyści

Zarządzanie firmą i świadczeniu usług w tym samym czasie jest bardzo wymagające. Pełni się wiele funkcji, co grozi wypaleniem zawodowym i brakiem czasu na wykonywanie zadań. Dlatego korzystną opcją jest powierzenie obowiązków związanych z księgowością profesjonalistom. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas, koszty i ma gwarancję, że korzysta ze wszystkich możliwości, ulg i benefitów przysługujących jednoosobowym firmom.

 

Usługi księgowe, które świadczymy to m.in.:

■ prowadzenie książki przychodów i rozchodów
■ prowadzenie ewidencji ryczałtowej
■ sporządzanie deklaracji VAT / JPK
■ obliczanie zaliczek na podatek dochodowy
■ obsługa ZUS właściciela, zgłoszenia do małych/preferencyjnych składek ZUS
■ prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
■ kontakt z Urzędem Skarbowym i ZUS w imieniu klienta
■ bieżąca pomoc w sprawach związanych z działalnością gospodarczą